LNM vuosikokous 29.10.2023 toi muutoksia

29.10.2023

Uusi puheenjohtaja

Limingan Niittomiehet ry:n puheenjohtajaksi kaudelle 2023-2024 valittiin Marko Kärsämä. Markolle tämä onkin luonnollinen uralla eteneminen, sillä hän onkin jo useamman vuoden toiminut seuran varapuheenjohtajana sekä seuran isoimman lajijaoston, salibandyjaoston, puheenjohtajana. 

Myös hiihtojaoston puheenjohtaja vaihtui. Uusi hiihtojaoston puheenjohtaja on Heidi Tervakangas. Muilta osin jaostojen puheenjohtajat säilyivät edellisen kauden mukaisina. 


Jäsenmaksu muuttui

LNM:n jäsenmaksuksi vuodelle 2024 päätettiin 10 eur. Perhejäsen-alennuksesta päätettiin luopua. (Vuoden 2023 jäsenmaksut olivat varsinainen jäsen 15 eur, perhejäsen 5 eur). Jäsenmaksun yhtenäistäminen selkeyttää ja helpottaa jäsenyyksien ja jäsenmaksujen hallintaa. Toistaiseksi perhekokonaisuuden jäsenmaksut voidaan kuitenkin yhä laskuttaa yhdellä laskulla, mikäli perhekokonaisuus on jäsentietoihin päivitetty.